Kaip išsirinkti aukštakulnius?

 

Ne tik vyrai, tačiau ir moterys sutinka, kad nėra nieko gražiau, kaip kad dailiosios lyties atstovės einančios su aukštakulniais. Ir tokiu atveju visiškai jokio skirtumo, ar jos dėvi paprasčiausius džinsus, ar labai skoningą vakarinę suknelę – atrodo puikiai ir traukia aplinkinių dėmesį.

Žinoma, aukštakulniai yra tokie įvairūs, kad rasti Jums labiausiai tinkamus nebus paprasta. Tam į pagalbą atskubame mes. Pateiksime kelis paprastus patarimus, kurie turėtų Jums padėti išsirinkti tinkamus aukštakulnius. Taip pat pasidalinsime patarimais, kurie turėtų padėti šią skoningą avalynę derinti prie drabužių ir tuo pačiu puikiai atrodyti ne tik vakarėlių metu, tačiau ir paprastomis dienomis.

 

Batelių dydis

Visiškai suprantama, kad renkantis avalynę pirmiausia įvertinami dydžiai, kadangi norisi, kad batai būtų ne tik labai gražūs, tačiau taip pat ir komfortabilūs. Visgi, net ir tai suvokdamos moterys dažniausiai perka per mažą avalynę. Lygiai taip pat kaip ir drabužius. Dizaineriai juokauja, kad dažniausiai taip siekiama sumažinti savo kūno apimtis, net ir pėdos dydį. Koks to rezultatas? Drabužiai arba avalynė yra ne tik labai nepatogūs, tačiau taip pat ir juokingai atrodo. Dažniausiai pūslės ant kojų, nutrynimai atsiranda labai greitai, tad galiausiai vistiek teks mesti batus bei pirkti kitus.

Jeigu perkate avalynę internetu – tokiu atveju siūlome žiūrėti ne tik į žymėjimą, klasifikavimą, tačiau taip pat ir centimetrais nurodyta pėdos dydį. Dažniausiai tai padeda tiksliau įvertinti – ar tam tikri aukštakulniai Jums tiks.

Taip pat dydis turi būti vertinamas ne tik pagal ilgį, tačiau ir plotį. Aukštakulniai dažniausiai laikomi grakščia avalyne, tad dažniausiai nesinori, kad pėda atrodytų plati. Visgi, jeigu tokia yra – svarbiausia rinktis savo dydžio batus. Galima sužaisti spalvomis ir ją vizualiai sumažinti.

Pavyzdžiui, puikiai tiks ryškių spalvų aukštakulniai, kurie turi smailėjantį priekį. Tiesa, tik tokiu atveju, jeigu pėda nėra labai ilga, kadangi ilgo stiliaus aukštakulniai suteiks pėdai vizualiai dar daugiau apimties. O moterys dažniausiai nenori nei tik per plačios, tačiau ir per ilgos kojos.

Siūlome vengti batukų, kurie yra su raštais, margumais. Jie dydžiui suteikia vizualiai daugiau apimties.

 

Batelių aukštis

 

Aukštakulniai taip pat pasirenkami ir pagal aukštį, kuris gali labai varijuoti. Dažniausiai standartiniais laikomi tie, kurie siekia apie 10 cm. Neatrodo aukšti? Tačiau yra. Tikrai ne visos moterys moka su tokiais vaikščioti. Jeigu Jūsų laukia šventė ir etiketas reikalauja aukštesnių batų – tokiu atveju siūlome įsigijus bent jau savaitę su tokio tipo batais vaikščioti namuose. Pasipraktikuosite ir tada kai jau keliausite į vakarėlį – galėsite gerai jaustis.

Rinkoje taip pat gana populiarūs bateliai, kurių kulniukas siekia vos 5 cm. Nepamirškite, kad dažniausiai aukštesni labiausiai tinka tokiu atveju, kai keliaujate į prabangius vakarėlius, o žemesni – kiekvienai dienai. Ypač tokiu atveju, kai norite atrodyti grakščiai, tačiau eiti patogiai. Tuomet papildomai puikiai tinka ir platforminiai batai. Tačiau apie juos – vėliau.

 

Aukštakulnių sudėtis

 

Keliaujame link kur kas smagesnės dalies, kuriai dažniausiai skiriama per mažai dėmesio. O tai labai blogai, kadangi tinkamo audinio aukštakulniai ne tik labai gražiai atrodo, tačiau gali reikalauti ir kur kas mažiau priežiūros.

Pavyzdžiui, šiuo metu labai mėgstami zomšiniai aukštakulniai. Atrodo tikrai labai gražiai, tačiau jų priežiūra – sudėtinga. Daugeliu atveju reikia nešti į valymo įmones, kad būtų pašalintos sudėtingos dėmės. Taip pat jie sudrėkę tampa labai nemalonūs, tad gali būti nešiojami griežtai tik patalpose.

Kur kas palankesnis ir funkcionalesnis pasirinkimas yra odiniai aukštakulniai. Suprantama, kad šiais laikais dažniausiai pasirenkami ekologiškos, dirbtinės odos batai, kurie ne tik puikiai atrodo, tačiau taip pat džiugina ir labai paprasta priežiūra. Vėlgi, papildomas privalumas, kad spalvinė gama yra labai plati. Geriausia savo spintoje turėti bent jau kelių skirtingų atspalvių aukštakulnius, kurie gali būti keičiami pagal nuotaiką. Vieną dieną gražiausiai atrodys ryškūs, kitą dieną – tamsių spalvų.

Taip pat nepamirškite, kad aukštakulniai turi būti derinami ne tik prie Jūsų nuotaikos tačiau taip pat ir drabužių, kurie bus vilkimi tą dieną.

Šiuo metu rinkoje galima rasti ir tokių unikalių variantų kaip kad medžiaginiai aukštakulniai, kailiniai ir net plastikiniai. Rinkitės ne tik stilių, tačiau ir patogumą.

 

Modelio niuansai

 

Kai jau tiksliai žinomi patys svarbiausia kriterijai, kurie atitinka Jūsų kojos poreikius – reikia daugiau dėmesio skirti modeliui, kadangi jis dažniausiai pasirenkamas širdimi.

Šiuo metu pasiūla labai plati: nuo klasikinių iki labai įmantrių, tad kiekviena moteris gali rasti jai labiausiai tinkamą variantą.

Dažniausiai vėsiuoju metų laiku pasirenkami uždari aukštakulniai. Jie laikomi klasika. Jeigu ir norite, kad jūsų batai ir visas stilius atrodyti klasiškai – tokiu atveju siūlome rinktis tamsesnių spalvų aukštakulnius. Jie labai gražiai atrodo, nerėžia akies ir labai vertinami todėl, kad puikiai tinka prie bet kokios aprangos, o universalią porą batų – verta turėti.

Vasaromis dažniausiai pasirenkami ryškių spalvų aukštakulniai, tokie, kurie yra margi. Ar tai yra gerai? Labai, tačiau siūlome nepamiršti, kad tokius suderinti prie aprangos yra kur kas sunkiau. Tačiau tikrai nereiškia, kad neįmanoma. Įmanoma ir net labai. Svarbiausia nepirkti neapgalvojus. Galima internete pamatyti labai daug pavyzdžių, tad siūlome juos kopijuoti. Taip pat skaitykite dizainerių patarimus, kuriuose yra dalinamasi – kokios spalvos aukštakulniai su kokio tipo drabužiais turi būti derinami, kad rezultatas būtų puikus.

Taip pat šiltuoju metų laiku siūlome rinktis atviro tipo aukštakulnius. Tokie dažniausiai suteikia galimybę parodyti ir gražius kojų pirštus, tad nepamirškite, kad būtinas pedikiūras. Žinoma, šiltuoju metų laiku negalima dėvėti pėdkelnių. Tiksliau, pagal etiketą jos nėra rekomenduojamos.

Pasikartosime, kad geriausia savo spintoje turėti bent jau kelių modelių aukštakulnius. Tokiu atveju visada turėsite ką apsiauti.

 

Gamintojas ir jo vardas

Galiausiai, verta aptarti ir gamintojų vardus. Ar tikrai verta mokėti daugiau, jeigu tam tikras prekinis ženklas yra žinomas? Mūsų nuomone – ne, kadangi permokate vien už tai, kad tam tikras prekinis vardas yra investavęs didelius pinigus į reklamą. Siūlome rinktis avalynę, kuri atitinka aukščiau mūsų aptartus kriterijus, o ne tą, kuri rodoma per TV ir kalbama, kad ji yra geriausia.

Kiekvienas asmuo pats žino, kas yra jam geriausiai. Juk dažniausiai varijuoja poreikiai. Vienu atveju aukštakulniai turi būti kuo paprastesnio modelio, kitu atveju dažniausiai pasirenkami išraiškingi galbūt ne tokie patogūs, tačiau labai unikalūs. Juolab, reikia daugiau dėmesio skirti sezoniškumui, avalynės sudėčiai ir panašiai. Visos šios smulkmenos yra labai svarbios ir be jų nei iš vietos. Juk tik įvertinę savo asmeninius poreikius, kurie aktualūs Jums, o ne kitiems – galite rasti tai, kas suteiks galimybę gatve žygiuoti tarsi podiumu.

Aukštakulniai taip pat gali būti patogūs. Pavyzdžiui, puikus pasirinkimas yra platforminiai batai. Jie suteikia ėjimui kur kas daugiau stabilumo, grakštumo, tačiau puikiai tinka toms moterims, kurios dažnai nevaikšto su aukštakulniais, tad bijo paslysti. Su platformomis taip nenutiks.